ביטוח • פיננסי • השקעות

ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחול הוא למעשה ביטוח בריאות ורכוש שנועד לבטח כנגד בעיות בריאותיות שצצות בעת שהיה מחוץ לארץ. הסיבה לכך היא אי התקפות של ביטוח הבריאות הרגיל בו אנו מבוטחים לרוב בגבולות הארץ לגבי בעיות אשר עלולות להופיע כאשר אנו נמצאים מחוצה לה.

ביטות טיסות ונסיעות לחו"ל

לדוגמא, פציעות, הדרדרות קיצונית במצב בריאותי שמחייבת טיפול לפני החזרה בארץ ואובדן רכוש מסיבות שונות. למעשה, כאשר אנחנו נמצאים מחוץ לגבולות ארץ ישראל גם הביטוחים הפרטיים השונים שלנו וגם הביטוח הבסיסי אותו מספקת המדינה בצורת ביטוח לאומי אינם תקפים.

שירות לקוחות צמוד,  אשר זמין עבורך בכל עת לכל שאלה ופנייה. 

איתנו יש לך ביטחון! עם ניסיון של למעלה מ-15 שנים, אנו מציעים ללקוחות מענה רוחבי ומלא עבור תחום הביטוח נסיעות לחו"ל.

חברות ביטוח נסיעות לחו"ל

קיימות מספר חברות ביטוח שמאפשרות רכישת פוליסות המיועדות לשהיות ארוכות, כמו גם קצרות, מחוץ לגבולות הארץ. החברות המובילות בשוק רובן ככולן הן חברות ביטוח אשר מספקות פוליסות ביטוח בתחומים אחרים כמו רכב, דיור, אסונות ועוד. ולרוב גם עוסקות בתחום הפיננסיים. ריכזנו עבורכם סקירה קצרה של כמה מהחברות המובילות:

 • הפניקס חברה לביטוח בע"מ הינה חברת ביטוח בבעלות ישראלית שפועלת בכל תחומי הביטוח. החברה נמצאת תחת בעלות מלאה של חברת "הפניקס אחזקות בע"מ", אשר שולטת במספר חברות נוספות, בעיקר בתחומי הביטוח והפיננסים.
 • AIG או American International Group”" הוא תאגיד ביטוח בבעלות אמריקאית, שמבוסס בכל רחבי העולם, ושמרכזו בעיר ניו יורק. מטה אירופה של החברה ממוקם בעיר לונדון שבאנגליה ומטה אסיה נמצא בהונגקונג. התאגיד פועל בכל תחומי הביטוח, ועובד בכ-80 מדינות ברחבי העולם.
 • מנורה מבטחים וביטוח היא חברת בת בבעלותה של "מנורה מבטחים והחזקות בע"מ". חברת האם פעילה בעיקר בתחומי הביטוח, ההשקעות והפיננסים, אך גם בעוד מגוון תחומים נוספים. החברה כולה בבעלות ישראלית ופועלת בכל ענפי הביטוח.
 • כלל ביטוח היא חברה השייכת לקבוצת "כלל ביטוח פנסיה ופיננסים", שפועלת בכל מגוון התחומים העולים משמה. "כלל ביטוח" מהווה כ-18% משוק הביטוח הישראלי. החברה, שנולדה כאיגוד של מספר חברות ביטוח אחרות בשנת 1987, מחזיקה כ-2000 סוכני ביטוח.
 • מגדל חברה לביטוח בע"מ היא חברת ביטוח ישראלית שהוקמה בשנת 1934 ועוסקת במגוון רחב של סוגי ביטוחים שונים. החברה היא חברת בת של "מגדל החזקות ביטוח ופיננסים". לחברה יש למעלה מ-2.3 מיליון מבוטחים, פרטיים ועסקיים כאחד, וכ 2,800 סוכני ביטוח שונים.
 • מכבי שירותי בריאות, היא חברת ביטוח בריאות שמציעה גם ביטוחי נסיעות לחו"ל. אם אתם חברים בקופת החולים "מכבי" ייתכן כי ישתלם במיוחד עבורכם לרכוש בה פוליסת ביטוח לנסיעה לחו"ל.
 • קופת ביטוח כללית, חברת ביטוחי הבריאות הגדולה בארץ, גם היא מציעה ביטוחי נסיעות לחו"ל. גם כאן, כמו במכבי, ישנו יתרון עבור מבוטחי הקופה בשגרה.
 • לאומית שירותי בריאות, שהיא הקטנה ביותר בין קופות החולים בישראל, גם היא מציעה ביטוחים לטיסות ושהיות בחו"ל. כאמור לעיל, גם כאן ייתכן יתרון ללקוחות החברה בשגרה בעניין רכישת ביטוחי הנסיעות.
 • שירביט החברה לביטוח, היא חברת ביטוח שנמצאת בבעלות של איש העסקים יגאל רבנוף. לאחר שפעלה במשך שנים כסוכנות ביטוח, הפכה שירביט בשנת 2000 לחברת ביטוח. תיק הביטוח של החברה נמכר בשנת 2021 ל"הראל".
 • ישראכארט, היא חברה ישראלית שמציעה מגוון שירותים פיננסיים שונים, וידועה במיוחד בשירותי האשראי שהיא מציעה. ישראכארט מציעה גם ביטוחי נסיעות לחו"ל, לעיתים אף במחירים מוזלים ללקוחות האשראי שלה.
 • כאל, או "כרטיסי אשראי לישראל" (בע"מ), היא חברת אשראי שגם היא מציעה ביטוחי נסיעות לחו"ל. גם כאן, אם אתם לקוחות של שירותי האשראי של החברה, ייתכן ותקבלו מחירים מוזלים עבור ביטוח.
 • ויזה, היא חברה עולמית, הפועלת גם בישראל, וידועה במיוחד בשירותי האשראי שהיא מציעה. גם כאן ייתכנו הטבות ללקוחות החברה, בדומה לחברות האשראי האחרות, עבור רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל.
 • פספורטכארד, היא חברת ביטוח בריאות ונסיעות לחו"ל הפועלת ברחבי העולם. פוליסות הביטוח שלה, ובפרט פוליסות ביטוח הנסיעות, פועלות בשיטה שונה מבשאר החברות. החברה מספקת כרטיס נטען שבעת הצורך מועבר אליו כסף. כך, המבוטח משלם מלכתחילה בכספי הביטוח, ואינו צריך להוציא מכיסו ואחר כך לדאוג להחזרים.

קיימות בשוק הישראלי עוד מגוון חברות שונות, ובעזרת סקרי שוק ושביעות רצון ניתן ללמוד על ההבדלים ביניהן בתחום הביטוחים, לרבות בתחום ביטוחי הנסיעות לחו"ל. אך יותר משההבדל בין החברות משמעותי, העניין המהותי הוא בחירת הפוליסה המתאימה.

ייתכן כי חברה כזו או אחרת אינה מציעה את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם, אך מרבית החברות מציעות מגוון סוגי פוליסות לשהייה מחוץ לארץ. בחירה נבונה שתתייחס לצרכים והיכולות שלכם תאפשר לכם לצאת מן הארץ בצורה בטוחה, אך לא יקרה שלא לצורך.

סוגי ביטוח נסיעות לחו"ל

קיימים מספר סוגים בסיסיים שונים של פוליסות ביטוח לנסיעה לחול, שנבדלים אחד מן השני בעיקר בסוג הנסיעה אליו מיועדים ובהיקף הכיסוי הביטוחי. הביטוח שמתאים לנסיעה ארוכה אינו זה שמתאים לקצרה, ולהפך. לכן, כדי לבחור את הפוליסה האופטימלית עבורכם, יש להתאים את הביטוח לנסיעה.

פוליסת הביטוח האידיאלית תהיה כזו שתואמת את התוכניות שלכם, ובמקרה של היעדר תוכנית ברורה, כזו שתכסה באופן מיטבי את מירב האופציות האפשריות. אספנו עוברם מידע על כמה סוגים שונים של פוליסות ביטוח המיועדות לשהייה בחו"ל.

 • פוליסת ביטוח סטנדרטית לתייר, כמשתמע משמה, היא פוליסת ביטוח מסוג שמתאים לנופש תיירותי סטנדרטי מחוץ לגבולות הארץ. פוליסות מסוג זה כוללות לרוב כיסוי בסיסי יחסית של ביטוח רפואי למקרי חירום, אובדן של כבודה בטיסה ואובדן או גניבה של רכוש ביעד. רבות מחברות כרטיסי האשראי בישראל מספקות גרסה בסיסית וחינמית של פוליסה זו לשהיות קצרות, אז שווה לבדוק!
 • פוליסת תרמילאים היא פוליסה המיועדת לנוסעים לטיול ארוך מחוץ לגבולות הארץ. באופן מסורתי, היא משמשת לרוב לביטוח המיועד ל"טיול הגדול" אליו ישראלים צעירים רבים נוסעים לאחר שחרורם מהשירות הצבאי. פוליסה מסוג זה כוללת בתוכה לרוב כיסויים רפואיים שיכולים להגיע לסכומים של מאות אלפי דולרים אם ובמקרה שבו יתעורר הצורך לכך. בנוסף היא כוללת לרוב ביטוח עבור שירותי איתור וחילוץ, כיסוי הטסה לישראל במקרי חירום, פינוי אווירי, ביטול נסיעה, ביטוח כנגד פגיעות בגוף או ברכוש שעשויות להתרחש כתוצאה מאסונות טבע, סיוע טלפוני 24/7, ביטוח ספורט אתגרי (אקסטרים), המשך אשפוז בישראל וביטוח כבודה.
 • פוליסת עסקים היא פוליסה שמשמשת לרוב לאנשי עסקים אשר טסים לחו"ל מספר פעמים בשנה וזקוקים לביטוח לכיסוי הוצאות רפואיות במקרי הצורך, ועבור כיסוי ההפסד שבאובדן הכבודה. אלו הן שתי הבעיות הנפוצות ביותר ביציאות שגרתיות מן הארץ. בנוסף לכך, ביטוח נסיעות שכזה לאנשי עסקים לרוב נעשה באופן רב שנתי. משמעות העניין היא שאין צורך לחדש אותו בכל פעם שאותו איש העסקים שמרבה לטוס יוצא מגבולות הארץ. למרות זאת, הביטוח אינו גלובאלי לחלוטין (לרוב) ולכן יש לחדש אותו לפי התנאים הקיימים בעת היציאה מן הארץ לחו"ל.
 • פוליסת הכל כלול, היא הפוליסה הנרחבת ביותר מבחינת היקף התרחישים המבוטחים, שכן היא כוללת את כל סוגי הכיסויים הקיימים. יכללו בתוכה הכיסויים הקלאסיים של אובדן כבודה ואשפוז, אך גם מגוון רב נוסף הנפרש במפציעה בעת ספורט אתגרי, הקלעות לאיזורי אסון, הטסה חזרה לארץ במקרה חירום, איתור וחילוץ במקרי אובדן קשר ועוד. הפוליסה הזו מתאימה במיוחד לאנשים שנוסעים ליעדים ברמת סיכון גבוהה, לאנשים שצפויים לבלות זמנים ארוכים בחו"ל (ולכן הדמיון בהיקף הביטוח לפוליסת התרמילאים), ולאנשים שמעדיפים לכסות את עצמם ליתר בטחון לכל צרה שלא תבוא. פוליסה מסוג זה, באופן צפוי, תהיה יקרה יותר ולכן יש לחשוב אם יש בה צורך אמיתי. אך כל עוד קיים חשש, BETTER SAFE THAN SORRY
 • פוליסה שנתית, בדומה לפוליסת ביטוח הנסיעות המיועדת לאנשי עסקים, היא פוליסה שמכסה תקופה ארוכה שיכולה לכלול בתוכה מספר נסיעות מרובה. הפוליסה מתאימה במיוחד לאנשי עסקים ש"חיים על הקו", כמו גם לאנשים שמרבים מסיבות אחרות לטוס לחו"ל. העניין שמבדיל את הפוליסה השנתית מזו של אנשי עסקים המיועדת למספר נסיעות בודדות בשנה, הוא שבניגוד לשנייה, אינה דורשת הפעלה מחודשת בכל יציאה מן הארץ. משמעות העניין היא שהתשלום הוא שנתי בלא כל התייחסות לפרק הזמן בו המבוטח שהה בפועל בחו"ל. לכן, בעוד שהיא עשויה להיות יותר משתלמת עבור אלו מאתנו שיוצאים מן הארץ וחוזרים אליה כדרך קבע, התשלום יהיה גבוהה יותר. יש לוודא אם כך, כי אכן "ננצל" בהכרח את מה שפוליסה מסוג זה מציעה לנו. ואם לא כך העניין, ייתכן ועדיף שלא לקחת פוליסה מסוג זה מלכתחילה. כמובן שלא ניתן תמיד להיות בטוחים, ולכן עליכם להפעיל את שיקול הדעת שלכם, אנחנו פה רק בכדי לספק לכם את המידע.
 • פוליסת רילוקיישן, היא פוליסה שגם בה הלקוח הקלאסי משתמע משמה. היא אכן מיועדת לאלו מאתנו שמעתיקים את מקום מגוריהם לחו"ל, בין אם מסיבות מקצועיות או אישיות. בלא פוליסה מתאימה במקרה שכזה, אתם עשויים לשלם סכומים אסטרונומיים לטיפולים בסיסיים בתקופה שתשהו מחוץ לארץ. עת שהותכם בחו"ל, אלא אם כן יש בבעלותכם אזרחות של מדינת היעד אליה תעתיקו את חייכם, אתם נחשבים כתיירים לכל דבר ועניין. לכן, לא יהיו לכם אפילו את הזכויות הבסיסיות אותן אתם רגילים לקבל בארץ מביטוח לאומי, שלא לדבר על הטיפולים שאתם לרוב מקבלים מחברות הביטוח הפרטיות בהן אתם ככל הנראה מבוטחים. במצב כזה, במקרי הצורך, אתם עלולים להיות מחויבים בסכומים עצומים עבור מילוי הצרכים הרפואיים הפשוטים ביותר, שבארץ תיקחו כמובנים מאיליהם. לכן, אם אתם עוברים לגור מחוץ לארץ לתקופה ממושכת, כדאי לכם להיות מובטחים בפוליסת ביטוח מהסוג הזה. הביטוח ישמש אתכם נאמנה, הן במקרי חירום, והן בשביל צרכים רפואיים שגרתיים.

כיסויים נוספים

נוסף על הכיסויים שמוצעים לרוב כחלק מהחבילות השונות כפי הצגתי לעיל, ניתן לבטח את עצמנו כנגד תקלות ספציפיות שאנו מודאגים מסיכויי התרחשותן.

עבור אלו שנוהגים לעסוק בספורט אתגרי, כדאי לעשות ביטוח כנגד פציעה בזמן פעילות שכזו. לאלו שנוטים לאבד חפצים יקרי ערך, רצוי לשלם מעט יותר עבור ביטוח שיכסה סכום אבידה גדול יותר בעת אובדן. אם וכאשר אתם טסים עם ציוד יקר במיוחד, כדאי לבטח אותו באופן ספציפי למקרי גניבה או אובדן.

שיקול דעת

החברות השונות וסוגי הפוליסות השונים נבדלים זה מזה בדרכים רבות. בעוד שיש בהכרח עסקאות טובות וגרועות במיוחד באופן אובייקטיבי, לרוב העניין הוא להצליח לבחור את פוליסת הביטוח הטובה ביותר עבורכם. לכן ריכזנו עבורכם את המידע שלעיל.

עתה כל שנשאר לכם לעשות הוא לבחור את סוג פוליסת הביטוח המתאים ביותר עבורכם, תוך כדי השוואה בין הפוליסות ובין החברות השונות בשוק. אופן פריסת הסיכון חייב להתאים ליכולותיכם ושיקוליכם לפני כל דבר אחר.ב